Aktualności
06 października '23

Zajęcia z tańca klasycznego!

Zajęcia z tańca klasycznego!

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz młodzież na zajęcia z tańca klasycznego!

 

Zajęcia z naszymi pegagogami to niezapomniana szansa na udoskonalenie warsztatu tanecznego, ale i świetną zabawę!

 

Celem zajęć jest wykształcenie harmonii i ładu, a ich realizacja skupia się na czterech obszarach: rozgrzewce, ćwiczeniach przy drążku, na środku i po przekątnej. Wszystkie zajęcia łączą w sobie elementy rozciągania.

 

Treningi stanowią idealne uzupełnienie zajęć w formacji tanecznej, ale również są świetną okazją do poprawienia techniki dla każdego zainteresowanego tańcem. 

 

Zajęcia prowadzą:

 

Dagmara Jagodzińska - nauczycielka tańca i absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie na Wydziale Wychowania Muzycznego ze specjalnością Pedagogika Baletu. Jest również absolwentką Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej na Wydziale Terapii Ruchowej z Gimnastyką Kompensacyjno-Korekcyjną oraz Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi na Wydziale Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. W latach 1995-2006 była tancerką Teatru Wielkiego w Łodzi, natomiast w latach 2006-2008 tańczyła na scenie Teatru Muzycznego.

 

Adam Grabarczyk - Solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz pedagog. Wykształcenie baletowe uzyskał w Państwowej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Jest również absolwentem kierunku Pedagogika baletu na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Od 1986 roku jest związany z zespołem baletowym Opery Łódzkiej. Największe uznanie zyskał jako: Jezus w Próbie, Królewicz, Macocha i Wiedźma w Królewnie Śnieżce, tytułowy Amerykanin w Paryżu, Armand w Damie kameliowej, Demetriusz w Śnie nocy letniej, Leopold w Amadeuszu, Macocha w Kopciuszku, Adam w Odwiecznych pieśniach. Ponadto ma na swoim koncie takie role jak: Ojciec Zosi, Mendelson, Podpalacz w Ziemi obiecanej, Słońce w Carmina Burana, Andres w Opowieściach Hoffmanna (opera), Kapitano w Napoju miłosnym (opera) oraz role solowe w Kolorze Żółtym i Bolerze.

 

Zapraszamy!

Wstecz