Aktualności
13 grudnia '23

Zajęcia dla mam z dziećmi

Zajęcia dla mam z dziećmi

Zapraszamy wszystkie niesamowite mamy i ich pociechy do Klubu Sportowego Ad Astra na wspólne zajęcia pełne wrażeń!

 

Jeśli szukasz przestrzeni, gdzie Twoje dziecko będzie mogło rozwijać się w przyjaznym i kreatywnym środowisku, to nasz Klub Sportowy jest miejscem dla Ciebie. Dołącz razem ze swoim skarbem do wspólnych zajęć dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, które łączą przyjemność, ruch i rozwój. 

 

Podczas zajęć zrealizujemy ćwiczenia z gimnastyki podstawowej i akrobatyki. Stałym punktem, będą też elementy masażu relaksacyjnego i masażu Shantala oraz ćwiczeń integracji bilateralnych. Nie zabraknie oczywiście ćwiczeń w formie zabaw z rodzicem metodą  ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, oraz  ćwiczeń rozwijających sprawność fizyczną funkcjonalną oraz specjalną - tak aby wdrożyć dzieci do samodzielnych zajęć w grupie.

 

Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne składa się z ćwiczeń ruchowych, które wywodzą się przede wszystkim z zabaw ruchowych dziecka z rodzicem, zaspokajających ich naturalne potrzeby bliskości. W ten sposób dziecko poszerza świadomość swojego ciała, otaczającej je przestrzeni oraz nabywa umiejętności współdziałania z drugim człowiekiem.

 

Główne cele ćwiczeń metodą Weroniki Sherborne to:

  • umożliwienie dziecku realizacji potrzeb ruchu i zabawy,
  • rozładowanie napięcia dziecka, umożliwienie mu relaksu i odprężenia,
  • poszerzanie świadomości własnego ciała,
  • zwiększanie poczucia własnej wartości, zaufania i pewności siebie,
  • nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi,
  • poprawa poczucia bezpieczeństwa,
  • umożliwienie dziecku odczuwania przyjemności i radości.

Integracja Bilateralna jest autorskim programem Sheili Dobie przeznaczonym zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Podczas wykonywanych ćwiczeń dochodzi do próby pielęgnacji mózgu za pomocą ruchu, który prowadzony we wszystkich płaszczyznach pomaga tworzyć nowe połączenia neuronalne, a więc jest podstawą uczenia się. Zgodnie z założeniami Integracji Sensorycznej dziecko zanim stanie się dojrzałe do nauki w szkole, musi najpierw opanować utrzymywanie równowagi i koordynacji ruchów ciała. Bez tego będzie zmuszone do kompensowania braków i skupiania się na tym, jak ma wykonać dany ruch zamiast na nauce (np. dużo uwagi będzie wkładać w to „jak pisze” a nie co pisze). Prowadzi to do obniżonej sprawności uczenia się w szkole. Liczne badania potwierdzają ścisły związek rozwoju motorycznego z rozwojem poznawczym, dlatego tym bardziej, zapraszamy wszystkich ciekawych tej techniki, do udziału w naszych zajęciach.

 

Spotkania prowadzi nasz trener - Marek Sosnowski, który jest trenerem akrobatyki sportowej II klasy, absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczycielem wychowania fizycznego z dwudziestoletnią praktyką. Od lat współpracuje z MSZS organizując zawody sportowe. Jest również masażystą I i II stopnia , kinezjoterapeutą, oraz absolwentem oligofrenopedagogiki, co pozwala mu na pracę z dziećmi z dysfunkcjami.

 

Zapraszamy serdecznie! 

Zapewniamy świetną zabawę i naukę w jednym! Ćwiczymy w każdy poniedziałek w godzinach 15:15-16:00

Wstecz