Aktualności
25 sierpnia '22

Zajęcia wokalne w Akademii Sztuk Scenicznych w Łodzi

Zajęcia wokalne w Akademii Sztuk Scenicznych w Łodzi

Podczas lekcji śpiewu uczestnicy otrzymują wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie prawidłowej emisji głosu. Uczeń wraz z nauczycielem w swobodnej atmosferze wyznaczają kierunek muzyczny, w którym będą podążać - po dobraniu właściwego repertuaru rozpoczną pracę nad frazowaniem, rozwojem wyobraźni muzycznej i interpretacją. 

Koncentracja na indywidualnych potrzebach oraz predyspozycjach sprawia, że uczestnicy dużo szybciej odkrywają swój „naturalny głos”, a odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń pozwala go wzmocnić i uelastycznić. Celem zajęć jest także praca nad oddechem, poszerzenie skali głosu oraz wyrównanie rejestrów. Zajęcia ze śpiewu prowadzone są w systemie indywidualnym- naukę można rozpocząć niezależnie od doświadczenia czy poziomu.

 

Zajęcia prowadzą:

Marta Paprocka - doktor sztuk muzycznych, śpiewaczka, instruktor wokalny, wykładowczyni oraz autorka artykułów. W 2013 roku ukończyła kierunek śpiew solowy w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W roku 2019 uzyskała tytuł doktora, nadany przez Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku. Pracę pisała pod kierunkiem dr hab. Ewy Marciniec. W roku 2014 otrzymała nagrodę specjalną za wykonanie pieśni francuskiej na konkursie „Złote Głosy” w Warszawie. Jako solistka występowała na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie. Podczas licznych współprac z teatrami na terenie Polski wcielała się m.in. w rolę Daisy Darlington w „Balu w Savoy’u” P. Abrahama, Księcia Orlowsky’ego w „Zemście nietoperza” J. Straussa czy Kupidyna w „Orfeuszu w Piekle” J. Offenbacha. Interpretowała piosenkę aktorską oraz przeboje 20-lecia międzywojennego. Podczas udziału w różnorodnych festiwalach wykonywała głównie pieśni sakralne na głos i organy. Śpiewała muzykę współczesną (w tym utwory młodych kompozytorów łódzkich) m.in. na sesjach „Musica Moderna” w Akademii Muzycznej w Łodzi czy „Muzyce Przestrzennej” w Filharmonii Łódzkiej. Wykonywała także utwory współczesnych kompozytorów rosyjskich. Pracowała nad interpretacją dzieł będących połączeniem jazzu i muzyki klasycznej - jej głos można usłyszeć na płytach promujących kompozycje pianistki jazzowej - Karoliny Kowalczewskiej. Swoimi występami uświetniała liczne wystawy malarstwa oraz prezentacje dzieł wybitnych plastyków (m.in. Iwana Kulika, Wojciecha Siudmaka, Henryka Płóciennika). Koncertowała na Litwie i Słowacji. Jej artykuły naukowe publikowane były m.in. w „Notesie Muzycznym”, „Art2” czy „Musica Sacra”. Od 2015 roku jest również autorką artykułów omówieniowych do cyklu transmisji z The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej. Referuje podczas sesji naukowych (na żywo oraz online). Jej uczniowie są laureatami konkursów w Polsce i na Ukrainie (rozrywka, musical, jazz). Wykłada w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej oraz pracuje jako trener wokalny w wielu placówkach na terenie województwa łódzkiego. 

 

Karolina Kijak - studentka Wydziału Sztuk Scenicznych, ze specjalnością musicalową, na Akademii Muzycznej w Łodzi. Cały czas się rozwija i uczy m.in. w klasie śpiewu Marcina Jajkiewicza. Pierwsze teatralne kroki stawiała w Studiu Teatru Muzyki i Tańca w Krakowie, z którego pochodzi. Tam również od dziecka występowała na deskach różnych teatrów - Teatru Słowackiego, Teatru Groteska czy Piwnicy pod Baranami. W 2015 r. była członkinią kabaretowej grupy 13. To wielokrotna laureatka konkursów wokalnych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym, m.in. zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie International Youth Music Competitions w Atlanci, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym “The Golden Voice”, a także I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie VIII Odin International Music Competition organizowanym przez European Academic Artist Association. W 2021 R. występowała na Międzynarodowej Konferencji “International Summit 2021 – Staying Human in the Digital Era” oraz “TEDxKIDS”. Uwielbia pracę na planach filmowych, miała okazję wystąpić w kilku produkcjach telewizyjnych oraz etiudach Krakowskiej Szkoły Filmowej.  

 

Koszt zajęć wynosi: 130 zł/h

Wstecz