Instruktorzy

Aleksandra Lewy - choreograf,  teatrolog, pedagog, instruktor tańca i nauczycielka wiedzy o kulturze. Absolwentka Choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Teatrologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również  filozofię i kulturoznawstwo spec. Literaturoznawstwo oraz Podyplomowe Studia, także  na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku Nowoczesne technologie w Turystyce (Wydział Geograficzny). Ukończyła kurs pedagogiczny (UŁ), kurs instruktora tańca, instruktora fitness i rekreacji ruchowej (UŁ), kurs animatora czasu wolnego (UŁ) oraz kurs instruktora teatralnego (szkolenie dla nauczycieli, Teatr Pinokio). W między czasie ukończyła także studium Masters Art Performing w Wielkiej Brytanii. Taniec współczesny studiowała także w London Contemporary Dance School. Sztuki aktorskiej uczyła  się w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu oraz w Policealnym Studiu Aktorskim Lart Studio w Krakowie. W zakresie tańca współczesnego szkoliła się także w Londynie (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, Pineapple Dance Studios, Royal Dance Academy of Dance, The place), Portugalii (Escola de Dança do Conservatório Nacional), Francji (Studio Harmonic), Niemczech (Tanz Fabric Berlin). Doświadczenie sceniczne zbierała już od najmłodszych lat, tańczyła między innymi we Francji, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Finlandii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, pracowała również w  Teatrze Wielkim w Poznaniu. Uczyła się od takich nauczycieli jak Madeeine Waters, Tory Trotter, Roland Price, Emma Northmore, Alex Turner. Od ponad 10 lat szkoli dzieci i młodzież w zakresie tańca jazzowego i współczesnego, z powodzeniem przygotowując je do zawodów sportowych i festiwali tanecznych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Współpracuje ze Szkołą Baletową na Krecie (Balet school Vasilaki Ntina) oraz z Akademią Artystyczną Turku Arts Academy (Finland). W 2015 roku w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi. Założycielka, choreograf i instruktor Zespołu Tańca Nowoczesnego AD ASTRA,  trenerka tańca sportowego tegorocznych i ubiegłorocznych Mistrzyń Świata w Tańcu Sportowym. W Klubie Sportowym AD ASTRA prowadzi 4 grupy, na wszystkich poziomach zaawansowania, przygotowuje także solistki do zawodów sportowych sygnowanych przez Ministerstwo Sportu.

 


Agnieszka Milczarek - choreograf, instruktor, pedagog tańca i nauczyciel wychowania fizycznego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia i techniki tańca, a także Wychowania fizycznego i zdrowotnego na Uniwersytecie Łódzkim. Naukę tańca zaczynała od lekcji tańca towarzyskiego, następnie była członkiem zespołu „7 coma 7”. Przez kolejnych 11 lat tańczyła w Zespole Tańca Współczesnego „Busters”, gdzie była asystentką instruktora i 2 lata choreografem w grupie przygotowawczej. Doskonaliła swoje umiejętności na wielu warsztatach m.in. tańca jazzowego, współczesnego, improwizacji ruchowej i kontaktowej, flamenco, tanga argentyńskiego, choreoterapii. Ukończyła Chrześcijańską Szkołę Tańca, Pantomimy i Dramy prowadzoną przez absolwentkę Uniwersytetu w Michigan Kathleen Ann Thompson. Jej nauczycielami byli m.in.: Urszula Dziekciarek, Beata Tyborowska, Katarzyna Martyka, Izabela Guzek, Aurora Lubos, Iwona Olszowska, Anna Wytych – Wierzgacz, Witold Jurewicz, Jacek Owczarek, Joe Alter, Leszek Bzdyl, Edward Różycki, Paweł Skalski, Jan Woźniak. Agnieszka przez wiele lat pracowała w szkole podstawowej i liceum, prowadząc zajęcia sportowe, taneczne i teatralne. Zajmowała się także masażem. Jako instruktor i nauczyciel prowadziła warsztaty i regularne zajęcia  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w łódzkich domach kultury, a także poza granicami miasta np. w Turku i Poznaniu ( Teatr „Droga”). W chwili obecnej prowadzi zajęcia taneczne grup początkujących w Klubie Sportowym AD ASTRA, a oprócz tego wykorzystuje różnorodne techniki ruchu i tańca w pracy indywidualnej i w parach we własnym Studio Tańca i Ruchu „Boso”. W AD ASTRZE prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku 6,7,8 lat.
 

 

Anna Banasik - tancerka, choreograf oraz pedagog tańca. Absolwentka  Akademii Muzycznej na kierunku Choreografia i techniki taneczne w Łodzi. Posiada również ukończony kurs choreografii scenicznej zakończony uzyskany chorografa kat. II. Ukończyła szkołę teatralno-taneczną w Krakowie o profilu Aktor teatru tańca współczesnego. Swoje poszukiwania ruchowe zagłębia w technikach takich, jak taniec współczesny, modern, taniec fizyczny, kontakt improwizacja, a także w innych formach aktywności cielesnej, wśród których znajdują się Ashtanga Joga, pilates, parkour oraz partnerowania w powietrzu. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w różnych produkcjach i projektach teneczno-choreografincznych. Doskonali swoje umiejętności w Teatrze Tańca KIJO oraz Teatrze V6 w Łodzi. Podczas swojej kilkunastoletniej edukacji tanecznej miała okazję szkolić się pod okiem takich artystów, jak: Aleksander Kopański, Tomasz Wygoda, Jakub Lewandowski, Anna Maria Krysiak, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec, Dawid Lorenc, Anna Piotrowska, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Michał Ratajski, Krzysztof Skolimowski, Anna Wytych - Wierzgacz.


Agata Koźbiał - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku wokalistyka ze specjalnością choreografia i techniki tańca, gdzie ukończyła także dwuletnie Studium Pedagogiczne. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole „Abstrakt” prowadzonym przez Celinę Osiecką i Monikę Osiecką-Jaworską. Od kilku lat prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą.Swój warsztat taneczny szkoliła pod okiem wielu cenionych instruktorów i choreografów zarówno z Polski jak i zagranicy, m.in. Jean Claude Marignale, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Julita Gumulak, Thierry Verger, Ira Kodiche, Stacy Boeddeker, Paulina Andrzejewska, Małgorzata Ziółkowska. Na swoim koncie ma również udział w wielu turniejach i mistrzostwach oraz wiele sukcesów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w kategoriach disco dance, jazz, show dance, modern, m.in. :Mistrzostwo Świata IFMD Dance Show Couples, Łódź 2010, II-vice Mistrzostwo Europy IFMD Jazz solo, Łódź 2013, 1 m. solo jazz European Dance Cup IFMD, Węgry 2014, Mistrzostwo Polski ZNTS solo disco Dance, Ząbki 2014, Mistrzostwo Polski WADF duet contemporary ballet, Inowrocław 2015

 


Adam Grabarczyk - solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz pedagog. Wykształcenie baletowe uzyskał w Państwowej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończył także Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Pedagogika baletu. Od 1986 roku związany z zespołem baletowym opery łódzkiej. Największe uznanie zyskał jako: Jezus w Próbie, Królewicz, Macocha i Wiedźma w Królewnie Śnieżce, tytułowy Amerykanin w Paryżu, Armand w Damie kameliowej, Demetriusz w Śnie nocy letniej, Leopold w Amadeuszu, Macocha w Kopciuszku, Adam w Odwiecznych pieśniach. Ponadto ma na swoim koncie takie role jak: Ojciec Zosi, Mendelson, Podpalacz w Ziemi obiecanej, Słońce w Carmina burana, Andres w Opowieściach Hoffmanna (opera), Doctore, Kapitano w Napoju miłosnym (opera) oraz role solowe w Kolorze Żółtym i Bolerze.

W AD ASTRZE od ubiegłego roku prowadzi zajęcia z tańca klasycznego na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

 

Marek Sosnowski - absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, trener akrobatyki sportowej II klasy, nauczyciel wychowania fizycznego z dwudziestoletnią praktyką, współpracuje z MSZS organizując zawody sportowe, masażysta I i II stopnia , kinezjoterapeuta, ukończył oligofrenopedagogikę, pracuje z dziećmi z dysfunkcjami.

W AD ASTRZE prowadzi zajęcia dla dzieci początkujących z zakresu akrobatyki sportowej.

Facebook adastra-lodz.pl