Kadra Obozu

[powrót do oferty]

Sayaka Haruna
(Contemporary)

Studiowała w prestiżowym Codarts University of the Arts w Rotterdamie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku pięciu lat i aż do siedemnastego roku życia rozwijała swoją pasję, zdobywając uznanie na konkursach baletowych w Japonii. Współpracowała ze znanymi zespołami tanecznymi jak Introdans, Dance Works Rotterdam, a także tańczyła w teatrze Cinevoux Junior Company. Z Operą Bałtycką związana jest od 2012 roku, gdzie obecnie jest solistką. Tańczyła m.in. w spektaklach Izadory Weiss („Sen nocy letniej”, „Czekając na…”, „Fun”, „Light”), Emila Wesołowskiego („Chopinart”), Patricka Delcroix („Clash”), Jiříego Kyliána („Six Dances”, „Falling Angels”) oraz Giorgio Madii („Pinokio”) i Francoisa Mauduita („Dziadek do orzechów”). W repertuarze Opery Bałtyckiej można ją zobaczyć w spektaklach baletowych "Pinokio", "Dziadek do orzechów" i "Giselle", operowych, m.in. "Orfeusz w piekle". Tańczyła również w Gali Baletowej "Univers de la Danse" (kompozycje Louisa Moreau Gottschalka) oraz w Gali zakończenia sezonu francuskiego ("Bolero" Ravela).

 

 

Stevano Silvino
(Contemporary)

Włoch ze słonecznej Sycylii, ale przede wszystkim pasjonat tańca, choreograf i nauczyciel chętnie dzielący się swoimi pomysłami i doświadczeniem. W wieku 19 lat przeprowadził się do Rzymu, gdzie szkolił się u wielu wybitnych pedagogów m.in. u Eriki Silgoner. Rozchwytywany w ojczyźnie po kilku latach zdobył angaż w polskim Teatrze Tańca w Bytomiu – Rozbark. Rok później jego imię poznała cała Polska, gdy dzięki zwycięstwie w IX edycji Programu You Can Dance odbył warsztaty w renomowanej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Obecnie wciąż rozwija swoje taneczne projekty, tworząc spektakle i spełnia się zawodowo jako choreograf.

 


Gennadii Rybalchenko
(Taniec klasyczny)

Tancerz, choreograf oraz pedagog. Uczęszczał do Kherson State University  w Chersoniu na Ukrainie, gdzie uzyskał tytuł: nauczyciel choreografii, etyki, estetyki i kultury artystycznej. Jest dyplomowanym tancerzem baletowym. Doświadczenie jako solista zdobywał m. in.  na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Narodowej Opery Ukrainy. Był laureatem wielu prestiżowych konkursów tanecznych.

 

 

Agnieszka Wojciechowska
(Modern jazz)

Tancerka, artystka oraz pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, która po uzyskaniu dyplomu tancerza zawodowego kontynuowała naukę w Rotterdamse Dansacademie - Codarts w Rotterdamie. Z Operą Bałtycką związana jest od 2008 roku, gdzie w latach 2010-2016 była solistką Bałtyckiego Teatru Tańca. Tańczyła m.in. w spektaklach Izadory Weiss (,,Eurazja", „Romeo i Julia", „Out", Święto wiosny", „Śmierć i dziewczyna", „Cool Fire", "Windows"), Emila Wesołowskiego (,,Chopinart"), Jacka Przybyłowicza („Kilka krótkich sekwencji"), Jiříego Kyliána (Falling Angels", „No More Play", Six Dances") oraz Francoisa Mauduita („Dziadek do orzechów"). Tańczyła również w Gali Baletowej "Univers de la Danse" (kompozycje Louisa Moreau Gottschalka) oraz w Gali zakończenia sezonu francuskiego ("Bolero" Ravela). 

 

 

Mateusz Pietrzak
(Jazz/Partnerowania)

Tancerz w spektaklu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Były solista Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie występował między innymi w takich spektaklach jak: „Dziadek do orzechów”, czy „Tajemnice wirtualnego świata”. Absolwent Kierunku TANIEC na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dyplomowany tancerz, choreograf i pedagog tańca. Był członkiem formacji SPOKO, wraz z którą zdobył Vice Mistrzostwo Świata w Hip-Hopie. Obecnie jest jednym z najbardziej rozchwytywanych pedagogów tańca w Polsce.

 

 

Gracja Górniak- Pietrzak
(Technika tańca jazzowego/Partnerowania)

Dyplomowana tancerka, choreograf i pedagog tańca. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Aktualnie tancerka spektaklu „Notre Dame de Paris” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Była tancerka koryfejka Kieleckiego Teatru Tańca. Występowała na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu m.in. w baletach: ”Jezioro Łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Romeo i Julia” oraz w operze „Aida” a także na licznych festiwalach w Polsce, Niemczech, Chinach i Izraelu. W 2012r. była uczestniczką warsztatów VII edycji You Can Dance, Santa Cruz na Teneryfie. Szkoliła się również na wielu warsztatach tanecznych, brała udział także w różnych konkursach baletowych oraz tanecznych.



Anna Banasik
(Taniec współczesny/Partnerowania)

Tancerka, choreograf oraz pedagog tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia i Techniki Tańca w Łodzi. Ukończyła też kurs choreografii scenicznej oraz szkołę teatralno-taneczną w Krakowie o profilu Aktor Teatru Tańca Współczesnego. Swoje poszukiwania ruchowe zgłębia w wielu technikach, między innymi: tańcu współczesnym, modernie, tańcu fizycznym, kontakt improwizacji, a także w innych formach aktywności (Ashtanga Joga, pilates, parkour oraz partnerowania w powietrzu). Swój warsztat ruchowy doskonali poprzez udział w wielu projektach tanecznych w Teatrze Tańca KIJO oraz Teatrze V6 w Łodzi. Podczas swojej kilkunastoletniej edukacji tanecznej miała możliwość szkolić się pod okiem takich artystów, jak: Aleksander Kopański, Tomasz Wygoda, Jakub Lewandowski, Anna Maria Krysiak, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec, Dawid Lorenc, Anna Piotrowska, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Michał Ratajski, Krzysztof Skolimowski, Anna Wytych-Wierzgacz.



Olena Dutchak
(Commercial)

Tancerka i choreograf, która jako tancerka zdobywała doświadczenie m.in. w show telewizyjnych na Ukrainie takich jak „Taniec z gwiazdami”, „Wariaty Show” czy „The voice of Ukraine”. Jest choreografem teatru muzycznego „Art Razom” w Kijowie, a także instruktorem i choreografem. Od niedawna jest tancerką grupy „TV project”, dzięki czemu obecnie występuje także w Polskich programach telewizyjnych. Kontynuuje edukację w Polsce w specjalności tancerz-choreograf na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Od przyszłego roku  będzie poprowadzić zajęcia w klasach tanecznych i taneczno-teatralnych Akademii Sztuk Scenicznych ACPA Internnational w Łodzi.



Kamila Zimnowoda
(Modern jazz/Modern & Contemporary Tricks)

Od 2016 roku tancerka oraz solistka Częstochowskiego Teatru Tańca (brała udział m.in. w spektaklach: „Blizny”, „Faraon”). Współpracowała z Teatrem Dramatycznym im. A. Mickiewicza w Częstochowie i Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum m.in. przy spektaklu „Choć czas te dzieje wymazał z pamięci” w reżyserii Roberta Dorosławskiego. Tancerka spektaklu Teatru Antoniny Jakubowskiej „Lilie” przy współpracy z Fundacją Pogranicze z okazji 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” w I tomie „Poezyj” Adama Mickiewicza. Wzięła udział w spektaklu „Zapałka” Częstochowskiego Teatru Tańca podczas Industriady - „Industria jest kobietą” organizowanej przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Szkoliła się u takich pedagogów, jak Dean Lee, Christin Olesen, Alex Komulainen, Lukas McFarlane, Sabrina Phillip, Nicholas Lanzisera, Brian Poniatowski, Jurij Żurajew, Svietlana Baserova. Od lat prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą z różnych technik tanecznych - jazz, modern jazz, cheer dance. Edukację taneczną kontynuuje na kierunku taniec spec. tancerz-choreograf w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

 

Justyna Kłąb
(Jazz/Modern jazz)

Ukończyła studia na kierunku taniec ze specjalizacją tancerz-choreograf, otrzymując tym samym tytuł absolwenta roku. W trakcie trwania studiów uczestniczyła w licznych spektaklach i koncertach, przygotowane przez nią prace choreograficzne były wystawiane w wielu miejscach, zarówno w Łodzi, jak i poza nią. Jako tancerka brała udział w wielu projektach w całej Polsce, m.in. wystąpiła w solowej choreografii na deskach Kieleckiego Teatru Tańca. W trakcie przeglądu prac przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Artystyczne Poruszeni wystąpiła w miniaturze choreograficznej, stworzonej przez Katarzynę Najder. Od kilku lat pracuje jako instruktor tańca, tworząc choreografie w technice tańca jazzowego oraz współczesnego. W 2023 roku jej choreografia została wystawiona na Mistrzostwach Polski IDO.


Marta Gierczak
(Modern Jazz/Improwizacja)

Pedagog tańca z dyplomem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Studiowała politologię, pedagogikę, taniec współczesny oraz kulturoznawstwo i teatrologię. Dwukrotnie otrzymała stypendium artystyczne przyznawane przez Prezydenta Miasta Częstochowy. Przez wiele lat związana z Ogniskiem Baletowym w Częstochowie, od 17 lat jako solistka oraz instruktor również z Częstochowskim Teatrem Tańca. Za kreacje aktorsko-taneczne wyróżniona została na Międzynarodowych Spotkaniach Tanecznych i Teatralnych w Tychach. Współpracowała m.in. z Filharmonią Częstochowską przy oprawie tanecznej widowiska "Stworzona dla chwały" oraz z Teatrem Dramatycznym im. A. Mickiewicza w Częstochowie przy spektaklach: "Haśka", "Ciemno", "Czechow: żarty z życia" czy "Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych". Ponadto przy współpracy ze Sceną Plastyczną miała okazję pracować z Leszkiem Mądzikiem przy realizacji spektaklu "Tygiel". Współpracowała również z Fundacją Oczami Brata, gdzie tworzyła spektakle dla osób z niepełnosprawnościami. Od ponad dziesięciu lat nieprzerwanie pracuje z dziećmi i młodzieżą.


 

Paulina Sokołowska
(Hip-hop)

Tancerka i studentka fizjoterapii, która w przyszłości ma nadzieję te dwie pasje ze sobą połączyć. Obecnie reprezentantka Wrocławskiej ekipy Homies Crew, od lat prężnie działającej na Polskiej scenie tanecznej pod okiem Marty Mościckiej. Jej stylem przewodnim jest Hip Hop Dance, ale nie ogranicza się, i regularnie szkoli się również z takich stylów tanecznych jak House czy Vogue. Inspiracje i wiedzę czerpie od samych pionierów tych stylów. Od wielu lat aktywnie bierze udział w zawodach i imprezach tanecznych. Finalistka oraz półfinalistka ogólnopolskich zawodów tanecznych, między innymi takich jak Tanbuda Challenge, Vibe Sfera czy Gar Dance Cup. Na swoich zajęciach kładzie nacisk na foundation, technikę, oraz oryginalność, ale również na wychowanie osób świadomie, w pełni szacunku  do kultury i historii.

 

 

Aleksandra Levy
(Modern jazz/Jazz/Projekt choreograficzny)

Choreograf, teatrolog, pedagog, instruktor tańca i nauczycielka historii tańca oraz wiedzy o kulturze. Absolwentka Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Teatrologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła filozofię i kulturoznawstwo, w specjalizacji Literaturoznawstwo, a także Podyplomowe Studia na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku Nowoczesne technologie w Turystyce (Wydział Geograficzny). W ramach ciągłego poszerzania swojej wiedzy pedagogicznej zrealizowała również: kurs pedagogiczny (UŁ), kurs instruktora tańca, instruktora fitness i rekreacji ruchowej (UŁ), kurs animatora czasu wolnego (UŁ) oraz kurs instruktora teatralnego (Teatr Pinokio). W międzyczasie ukończyła także studium Masters Art Performing w Wielkiej Brytanii. Taniec współczesny studiowała także w London Contemporary Dance School, zaś sztuki aktorskiej uczyła się w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu oraz w Policealnym Studiu Aktorskim Lart Studio w Krakowie. W zakresie tańca współczesnego szkoliła się w Londynie (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, The Place), Portugalii (Escola de Dança do Conservatório Nacional). Doświadczenie sceniczne zbierała już od najmłodszych lat, tańcząc między innymi we Francji, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii i Włoszech. Pracowała również w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Od ponad 10 lat szkoli dzieci i młodzież w zakresie tańca jazzowego i współczesnego, z powodzeniem przygotowując je do zawodów sportowych i festiwali tanecznych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Współpracuje ze Szkołą Baletową na Krecie (Balet School Vasilaki Ntina) oraz z Akademią Artystyczną Turku Arts Academy (Finland). W 2015 roku w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi. Założycielka, choreograf Zespołu Tańca Nowoczesnego AD ASTRA, trenerka tańca sportowego kilkukrotnych Mistrzyń Świata w Tańcu Sportowym (IDF). 


 

Kacper Trzeciak
(Zdjęcia/Kamera)


[powrót do oferty]