Klub Sportowy AD ASTRA

Z inicjatywy Aleksandry Lewy i rodziców dzieci uczęszczającyh na zajęcia Zespołu Tańca Nowoczesnego AD ASTRA (działającego od 2010 roku przy Poleskim Ośrodku Sztuki) powstał Klub Sportowy AD ASTRA. Decyzją Prezydenta Miasta Łodzi Klub został wpisany do ewidencji klubów sportowych, działających w formie stowarzyszenia, nie prowadzących działalności gospodarczej. Nowa formuła dała wiele nowych możliwości organizacyjnych młodym tancerzom, pozwoliła również na kreowanie kolejnych inicjatyw.

 

Klub Sportowy prowadzi regularne zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży. Organizuje grupowe zajęcia taneczne i akrobatyczne stanowiące najistotniejszy element całorocznego treningu, który jest urozmaicany poprzez warsztaty taneczne oraz obozy o profilu tanecznym i akrobatycznym.

 

Zawodniczki Klubu Sportowego Ad Astra regularnie startują także w zawodach sportowych sygnowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Posiadają również licencje Polskiego Związku Tańca Sportowego. Jako formacja niejednokrotnie zdobywając Mistrzostwo Polski oraz Mistrzostwo Świata w tańcu sportowym, zawodniczki AD ASTRY otrzymały nagrody za szczególne osiągnięcia sportowe przyznawane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Łodzi.

[Zobacz nasze sukcesy!]

 

Misją Klubu jest poprawa jakości szkolenia w zakresie tańca sportowego, współczesnego, nowoczesnego, klasycznego dzieci, młodzieży i dorosłych w Polsce, oraz wyszkolenie zawodników z umiejętnościami pozwalającymi rywalizować w kraju i za granicą.

[Pobierz statut Klubu]

Facebook adastra-lodz.pl