O nas

Szkoła Tańca, Klub Sportowy Ad Astra to przede wszystkim dzieci i młodzież, które połączyła miłość do tańca i akrobatyki sportowej. To również kadra pedagogów – absolwentów państwowych wyższych uczelni artystycznych, sportowych, wykładowców akademickich oraz nauczycieli ogólnokształcącej szkoły baletowej – złączonych we wspólnym celu tworzenia przestrzeni wyjątkowej, w której nadrzędną ideą są wartości.


Ad Astra powstała w 2010 roku z inicjatywy Aleksandry Levy - absolwentki teatrologii, kultury literackiej, filozofii, choreografii i teorii tańca, a obecnie prezesa klubu, kierownika artystycznego i choreografa zespołu.


Misją Klubu, poza przygotowaniem zawodników do udziału w najwyższej rangi zawodach sportowych, jest wychowanie poprzez sport oraz sztukę. Przekazywanie właściwych postaw etycznych (start w zawodach zawsze zgodny z zasadami fair play i grupowego wsparcia), propagowanie zdrowego stylu życia, integrowanie środowisk uczniowskich, a także organizacja aktywnego spędzania czasu dla wszystkich tancerzy. Klub zrzesza dzieci i młodzież w każdym wieku. Dzieci już od 3-ego roku życia stawiają swoje pierwsze kroki taneczne w klubie, a to dzięki autorskim  metodom nauczania i komplementarnemu programowi dostosowanemu do wieku i potrzeb adeptów tańca.


Zawodnicy trenujący w Klubie Ad Astra regularnie startują w turniejach tańca – zarówno w formacjach, solo jak i duetach. Na swoim koncie posiadają już ponad 300 pucharów i medali – w tym również kilkukrotne Mistrzostwo Świata w tańcu sportowym (IDF) oraz Wice Mistrzostwo Polski (IDO). Młodzi adepci tańca dwa razy w roku wyjeżdżają na obozy taneczno-akrobatyczne lub taneczno-teatralne. Cyklicznie uczestniczą w spotkaniach artystycznych dla dzieci i młodzieży organizowanych w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i Teatrze Lalek Arlekin. Biorą także udział w licznych warsztatach prowadzonych zarówno przez polską, jak i międzynarodową kadrę pedagogów tańca. Regularnie występują na łódzkich scenach oraz na festiwalach w Polsce i za granicą – zespół występował już na terenie Włoch, Bułgarii, Węgier, Słowacji, Chorwacji.