Trenerzy i instruktorzy

Aleksandra Levy - choreograf,  teatrolog, pedagog, instruktor tańca i nauczycielka wiedzy o kulturze. Absolwentka Choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także Teatrologii na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończyła również  filozofię i kulturoznawstwo spec. Literaturoznawstwo oraz Podyplomowe Studia, także  na Uniwersytecie Łódzkim, na kierunku Nowoczesne technologie w Turystyce (Wydział Geograficzny). Ukończyła kurs pedagogiczny (UŁ), kurs instruktora tańca, instruktora fitness i rekreacji ruchowej (UŁ), kurs animatora czasu wolnego (UŁ) oraz kurs instruktora teatralnego (szkolenie dla nauczycieli, Teatr Pinokio). W między czasie ukończyła także studium Masters Art Performing w Wielkiej Brytanii. Taniec współczesny studiowała także w London Contemporary Dance School. Sztuki aktorskiej uczyła  się w Akademii Sztuk Scenicznych w Poznaniu oraz w Policealnym Studiu Aktorskim Lart Studio w Krakowie. W zakresie tańca współczesnego szkoliła się także w Londynie (Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance, Pineapple Dance Studios, Royal Dance Academy of Dance, The place), Portugalii (Escola de Dança do Conservatório Nacional), Francji (Studio Harmonic), Niemczech (Tanz Fabric Berlin). Doświadczenie sceniczne zbierała już od najmłodszych lat, tańczyła między innymi we Francji, Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Finlandii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, pracowała również w  Teatrze Wielkim w Poznaniu. Uczyła się od takich nauczycieli jak Madeeine Waters, Tory Trotter, Roland Price, Emma Northmore, Alex Turner. Od ponad 10 lat szkoli dzieci i młodzież w zakresie tańca jazzowego i współczesnego, z powodzeniem przygotowując je do zawodów sportowych i festiwali tanecznych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Współpracuje ze Szkołą Baletową na Krecie (Balet school Vasilaki Ntina) oraz z Akademią Artystyczną Turku Arts Academy (Finland). W 2015 roku w dziedzinie twórczości artystycznej otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi. Założycielka, choreograf i instruktor Zespołu Tańca Nowoczesnego AD ASTRA,  trenerka tańca sportowego tegorocznych i ubiegłorocznych Mistrzyń Świata w Tańcu Sportowym. W Klubie Sportowym AD ASTRA prowadzi 4 grupy, na wszystkich poziomach zaawansowania, przygotowuje także solistki do zawodów sportowych sygnowanych przez Ministerstwo Sportu.

 


Katarzyna Gorczyca - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Jej spektakle dyplomowe to: „ Superbohaterów 10/9” reż. Błażej Peszek, „ Working Title EGO” reż. Jens Van Daele, „ Ubu Król” reż. Jerzy Stuhr. Laureatka min.: Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie (monodram „Dziewictwo”2009 r),  I Połczyńskiego Festiwalu Tańca (spektakl „Samsara” 2013 r),konkursu choreograficznego 3..2..1 taniec w Krakowie i Warszawskiej Platformy Tańca 2016 („#DBRMPP” 2016 r). Współzałożycielka grupy LineAct ( spektakl „ Zakorzenieni”, „Oplątane”). Współpracowała z Teatrem Śląskim w Katowicach oraz z Teatrem Komedia w Warszawie. Obecnie asystentka reżysera Briana Michaelsa, z którym realizuje międzynarodowy projekt „Lysistrata. PAFOS 2017”. Ich współpracowała rozpoczęła się przy spektaklu „ Wiele hałasu o nic” na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu oraz przy międzynarodowej produkcji „Much Ado About Nothing” podczas Folkwang Shakespeare Festival- 2016 w Essen.

 

Anna Banasik - tancerka, choreograf oraz pedagog tańca. Absolwentka  Akademii Muzycznej na kierunku Choreografia i techniki taneczne w Łodzi. Posiada również ukończony kurs choreografii scenicznej zakończony uzyskany chorografa kat. II. Ukończyła szkołę teatralno-taneczną w Krakowie o profilu Aktor teatru tańca współczesnego. Swoje poszukiwania ruchowe zagłębia w technikach takich, jak taniec współczesny, modern, taniec fizyczny, kontakt improwizacja, a także w innych formach aktywności cielesnej, wśród których znajdują się Ashtanga Joga, pilates, parkour oraz partnerowania w powietrzu. Swoje doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w różnych produkcjach i projektach teneczno-choreografincznych. Doskonali swoje umiejętności w Teatrze Tańca KIJO oraz Teatrze V6 w Łodzi. Podczas swojej kilkunastoletniej edukacji tanecznej miała okazję szkolić się pod okiem takich artystów, jak: Aleksander Kopański, Tomasz Wygoda, Jakub Lewandowski, Anna Maria Krysiak, Iwona Olszowska, Natalia Iwaniec, Dawid Lorenc, Anna Piotrowska, Jacek Owczarek, Witold Jurewicz, Michał Ratajski, Krzysztof Skolimowski, Anna Wytych - Wierzgacz.Agata Koźbiał - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku wokalistyka ze specjalnością choreografia i techniki tańca, gdzie ukończyła także dwuletnie Studium Pedagogiczne. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 8 lat w zespole „Abstrakt” prowadzonym przez Celinę Osiecką i Monikę Osiecką-Jaworską. Od kilku lat prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą.Swój warsztat taneczny szkoliła pod okiem wielu cenionych instruktorów i choreografów zarówno z Polski jak i zagranicy, m.in. Jean Claude Marignale, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Julita Gumulak, Thierry Verger, Ira Kodiche, Stacy Boeddeker, Paulina Andrzejewska, Małgorzata Ziółkowska. Na swoim koncie ma również udział w wielu turniejach i mistrzostwach oraz wiele sukcesów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w kategoriach disco dance, jazz, show dance, modern, m.in. :Mistrzostwo Świata IFMD Dance Show Couples, Łódź 2010, II-vice Mistrzostwo Europy IFMD Jazz solo, Łódź 2013, 1 m. solo jazz European Dance Cup IFMD, Węgry 2014, Mistrzostwo Polski ZNTS solo disco Dance, Ząbki 2014, Mistrzostwo Polski WADF duet contemporary ballet, Inowrocław 2015

 


Adam Grabarczyk - solista baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz pedagog. Wykształcenie baletowe uzyskał w Państwowej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Ukończył także Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie na kierunku Pedagogika baletu. Od 1986 roku związany z zespołem baletowym opery łódzkiej. Największe uznanie zyskał jako: Jezus w Próbie, Królewicz, Macocha i Wiedźma w Królewnie Śnieżce, tytułowy Amerykanin w Paryżu, Armand w Damie kameliowej, Demetriusz w Śnie nocy letniej, Leopold w Amadeuszu, Macocha w Kopciuszku, Adam w Odwiecznych pieśniach. Ponadto ma na swoim koncie takie role jak: Ojciec Zosi, Mendelson, Podpalacz w Ziemi obiecanej, Słońce w Carmina burana, Andres w Opowieściach Hoffmanna (opera), Doctore, Kapitano w Napoju miłosnym (opera) oraz role solowe w Kolorze Żółtym i Bolerze.

W AD ASTRZE od ubiegłego roku prowadzi zajęcia z tańca klasycznego na wszystkich poziomach zaawansowania.

 

 

Marek Sosnowski - trener akrobatyki sportowej II klasy, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,nauczyciel wychowania fizycznego z dwudziestoletnią praktyką, współpracuje z MSZS organizując zawody sportowe, masażysta I i II stopnia , kinezjoterapeuta, ukończył oligofrenopedagogikę, pracuje z dziećmi z dysfunkcjami.

W AD ASTRZE jako trener główny prowadzi zajęcia dla dzieci z zakresu akrobatyki sportowej.

 

 

Anastasiya Bakhtyukova - tancerka, pedagog tańca. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Odessie, uczestniczka wielu spektakli, konkursów i festiwali zarówno na Ukrainie jak i za granicą. Ukończyła studia na kierunku pedagogika tańca na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, obecnie natomiast studiuje psychologię. Wielokrotnie pracowała w charakterze choreografa przygotowując dzieci i młodzież do zawodów sportowych i konkursów tanecznych. Regularnie współpracuje z dziecięcym zespołem baletowym "Fouette" w Odessie. Tworzy głównie w zakresie technik contemporary, modern, taniec neoklasyczny oraz jazz z elementami akrobatyki. Systematycznie uczestniczy w warsztatach, podczas których stara się rozwijać własny styl, doskonalić technikę oraz wzbogacać słownik ruchowy. Aktywnie brała udział w festiwalu Cyrkulacje oraz tanzFabrik i B12 w Berlinie - szkoliła się u takich pedagogów, jak Marion Sparber, Minako Seki, Tamara Gvozdenovic, Natalia Iwaniec, Iwona Olszowska, .

 


Anna Ciszowska
- teatrolog, reżyser teatru dzieci i młodzieży, pedagog teatralny i animatorka kultury. Absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST im. L. Solskiego w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu). Od 1997 roku instruktorka teatralna i nauczycielka wiedzy o kulturze w VI L0 im. J. Lelewela w Łodzi, od 2011 roku kierowniczka działu Wydarzeń Okołoteatralnych w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Koordynatorka i pomysłodawczyni projektu Dotknij Teatru –  łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

 

 

Marta Gabryelczak-Paprocka - wokalistka, pedagog. W roku 2013 ukończyła Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Śpiewaczka, trenerka wokalna, występowała w rolach operetkowych (m.in. Daisy Darlington w "Balu w Savoy'u" P.Abrahama w Teatrze Muzycznym w Lublinie, także jako Książę Orłovsky w "Zemście nietoperza" J. Straussa oraz Kupidyn w "Orfeuszu w piekle" J. Offenbacha ), brała udział w projektach jazz z muzyką klasyczną m.in. z Michałem Kobojkiem czy Wojciechem Konikiewiczem (m.in. w Teatrze Muzycznym w Łodzi). Jako solistka śpiewała na wielu festiwalach (m.in. Muzyka i Słowo u Jezuitów, Wiosenne Dni Muzyki Organowej w Archikatedrze Łódzkiej czy Festiwalu Piosenki Retro w Warszawie). W rolach wokalnych i aktorskich występowała w Łódzkim Teatrze Piosenki "Żagiel". Współpracowała z młodymi łódzkimi kompozytorami w ramach sesji Musica Moderna oraz licznych koncertów kompozytorskich. Pracuje nad wokalem głównie z dziećmi i młodzieżą, ale również dorosłymi. Jej uczniowie są laureatami licznych festiwali piosenki, prowadziła zajęcia emisyjne także z chórami i zespołami dziecięcymi oraz młodzieżowymi. Jest wykładowcą emisji głosu w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, pracuje w szkołach muzycznych (Szkoła Muzyczna YAMAHA Pabianice, Music School Łódź, Szkoła Muzyczna I stopnia Towarzystwa Oświatowego Edukacja) oraz prowadzi warsztaty wokalne dla Fundacji Varsztatovnia. Jest autorką artykułów naukowych, a także tekstów omówieniowych do transmisji The Metropolitan Opera w Filharmonii Łódzkiej. W AD ASTRZE prowadzi zajęcia wokalne.Konrad Korkosiński - aktor teatralny i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Aktorskim. Obecnie wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Pracował w Teatrach w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Radomiu, z takimi twórcami jak: Waldemar Zawodziński, Agata Duda-Gracz, Grzegorz Wiśniewski, Wojciech Malajkat, Ewa Mirowska, Marcin Brzozowski, Michał Siegoczyński. Aktor dubbingowy, filmowy i serialowy. Pomysłodawca, współzałożyciel i dyrektor Łódzkiego TEATRU ZAMIAST (laureata dwóch „Złotych Masek” najważniejszych wojewódzkich nagród Teatralnych). W AD ASTRZE prowadzi zajęcia aktorskie.

Facebook adastra-lodz.pl