Zespół Tańca Nowoczesnego

ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "AD ASTRA" - jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz festiwali - w Polsce i za granicą (występował na terenie Węgier, Włoch, Chorwacji i Bułgarii). Powstał w 2010 roku, w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi z inicjatywy Aleksandry Lewy - choreografa i kierownika artystycznego Zespołu. Grupa specjalizuje się przede wszystkim w tańcu współczesnym, jazzowym, sportowym oraz w akrobatyce sportowej. Zrzesza dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat.
 
Zespół w swoim repertuarze posiada choreografie w różnych stylach tańca - krótkie etiudy taneczne, układy parateatralne, spektakle taneczne oraz choreografie typowo estradowe.

Ranga Zespołu z roku na rok wzrasta, o czym świadczy chociażby nieustające zainteresowanie mediów (TVP3 - Łódzkie Widomości Dania, Program Łodzią Po Regionie, Dziennik Łódzki, Express Ilustrowany, Radio Eska, Radio Łódź). Reprezentantki Zespołu gościły również na scenie Teatru Nowego, podczas Inauguracji Roku Kulturalnego 2016/2017. Zespół jest również regularnie zapraszany do udziału w lokalnych imprezach tj. Miejski Dzień Dziecka, Noc Muzeów, Urodziny Łodzi, akcja Zielona Łódź etc. Zarówno w roku ubiegłym, jak i bieżącym roku  Prezydent Miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski osobiście gratulował naszym młodym tancerkom zdobycia Mistrzostwa Świata a tańcu sportowym.

 

Zespół AD ASTRA to przede wszystkim radość, pasja i nieskończona miłość do tańca. To grupa ambitnych dziewcząt, które na czele z Panią Olą szukają nowych wyzwań i tanecznych przygód.  Kochają wyzwania, nowe doświadczenia, podróże i aktywne spędzanie czasu.

 

Obecnie Zespół Ad Astra stanowi jedną z sekcji tanecznych w Klubie Sportowym Ad Astra.

 Facebook adastra-lodz.pl